Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde sihirli bir ormanda yaşayan sekiz küçük unicorn varmış. Küçük unicornlar paylaşmayı hiç bilmiyorlarmış. Hep kendilerinin istediklerini olsun istiyorlarmış. Bu yüzden birlikte oyun oynamayı pek beceremiyorlarmış. Bu durum onlara her zaman sorun çıkartıyormuş.

Günlerden bir gün birkaç unicorn bir araya gelmişler ve oyun oynamak istemişler. Bir kısmı top oynamak, diğerleri de ip atlamak istiyorlarmış. Başlamışlar aralarında tartışmaya. Sarı saçlı unicorn; “Ben top oynamaktan sıkıldım, ip atlamak istiyorum!” demiş. Mavi gözlü unicorn ise: “İp atlamak çok yorucu, top oynayalım” demiş. Unicornlar aralarında ufak çaplı bir tartışma yaşamışlar. Onlar hararetle konuşurken bayan Parti yanlarına gelmiş ve gülümseyerek; “Neden her iki oyunu da oynamıyorsunuz? Önce ip atlayın sonra top oynayın. Böylece herkesin istediği oyunu oynamış olursunuz” Demiş.

Sekiz küçük unicorn düşünmüş ve bunun iyi bir fikir olduğunu karar vermişler. “Artık birlikte oynayabiliriz yuppi” diye bağırmaya başlamışlar. Küçük unicornlar iki oyunu da birleştirerek yeni bir oyun bulmuşlar. Böylece herkesin istediği olmuş. Masal da burada bitmiş. Evet çocuklar siz de paylaşmayı unutmayın!

Kısa masal okumayı seviyorsanız Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.