Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde uzak diyarlardaki bir ormanda yaşan zürafa varmış. Bu zürafanın adı Zuzu imiş. Zuzu oyun, oynamayı, yemek yemeği çok seven bir zürafaymış. En çok sevdiği şey de elma ve üzüm yaprağıymış. Boyunun uzun olmasından dolayı ormanda ki en güzel elmaları da Zuzu yermiş. Kalbi güzel olan Zuzu, dayanamaz arkadaşlarına da en güzel elmalardan verirmiş.

Günlerden bir gün Zuzu, arkadaşlarını evinin bahçesine çağırmış ve oyun oynamaya başlamışlar. Önce top, sonra yakalama en son da saklambaç oynamışlar. Uzun süre oyun oynadıktan sonra çok yorulmuşlar ve soğuk bir şeyler yemek istemişler. Zuzu’nun aklına dondurma gelmiş ve hemen eve girip buzluktan bütün dondurmaları almış. Zuzu ve iki arkadaşı bütün dondurmaları yemişler. O kadar çok yemişler ki akşam olunca üç arkadaşında karnı ağrımaya başlamış. Karın ağrıları geçmeyince aileleri onları doktora götürmüş.

Doktor çok fazla dondurma yediklerini ve üşüttüklerini söyleyip onlar ilaç vermiş. Hepsi zar zor evine gitmiş ve birkaç gün hasta olmuşlar. O günden sonra bu kadar çok dondurma yememeleri gerektiğini anlamışlar ve onlara iyi bir ders olmuş. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla bebek masalı okumak isterseniz Bebek Masalları kategorimizi inceleyebilirsiniz.